Kinesio tejpy

Metóda Kinesio tejpovania bola vyvinutá na začiatku sedemdesiatych rokov japonským chiropraktikom Dr.Kenzo Kasem. Je známa tiež ako Kinezio-Tape, Medi-Tape alebo Aku-Tape, podľa spôsobu využitia.
Tejp je vyrobený na báze bavlny s elastickými vlastnosťami, podobnými ako má ľudská koža, preto na koži veľmi dobre a šetrne priľne. Vďaka svojej elasticite umožňuje ošetreným svalom aktívne pracovať (neobmedzuje v pohybe ako klasická bandáž) a chráni ich v celom ich priebehu.
Kinesio tejp dokáže fixovať, ale na druhú stranu tiež aktivovať práve tie svaly, ktoré sú ošetrené. Tejpovaním Kinesio tejpom dopĺňame liečebné techniky, ako sú: masáže, manuálna terapia ale aj liečebný telocvik.
Vďaka Kinesio tejpu je možné pozitívne ovplyvniť funkciu svalov, lymfatického systému a kĺbov.
Vďaka vlnovitému usporiadanie lepidla na samotnom tejpe dochádza k tlakovej redukcii tkanív, tým sa zväčšuje priestor medzi kožou a svalmi a dochádza k regulácii krvného a lymfatického obehu. Cez stimuláciu proprioreceptorov sa zlepšujú funkcie kĺbov a reguluje sa svalové napätie. Redukcia bolesti je tak dôsledkom tlakového ovplyvnenie postihnutých tkanív.

Usporiadať podľa 
Výrobca 
NWRkY